بازار بورس ایران

تحلیل و پیش بینی بازار بورس تهران

تحلیل وبوعلی

 در تحلیل قبلی در تاریخ 9 مرداد ماه رسیدن به هدف 900 را اعلام کردیم و اما در ادامه با توجه به نمودار قیمت سهام شرکت سرمایه گذاری بوعلی و پیش بینی های که از رشد قیمت سهم داشتیم نیز محقق شده است و اما در راه صعود انتظار رسیدن به اهداف  1.000 و 1.200 را برای سهم داریم

بعد از نوسانات اخیر نماد معاملاتی بوعلی که بعد از حمایت در قیمت 766 و شروع روند صعودی سهم  که برای تایید این موضوع میتوان به روند صعودی در اسیلاتور RSI اشاره کرد و با توجه به خط روند صعودی سهم در بلند مدت که میتوان روند این سهم را صعودی دانست از جمله حمایت مهم سهم رامیتوان به 766 حفره قبلی اشاره کرد و همین طور هدف های سهم را میتوان 1.000 و 1.200 اشاره کرد(سعیدامینی)

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:8  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل کروی

 _همانگونه که در نمودارقیمت شرکت توسعه معادن روی مشخص است سهم در قالب یک کانال صعودی میان مدت در حرکت است و هم اکنون در محدوده ی کف کانال قرار دارد ، با توجه به واگرایی مثبت شکل گرفته در اسیلاتورها سهم احتمال شکست کانال کم میباشد و احتمال دارد در میان مدت سهم به محدوده ی سقف کانال برگردد، چنانچه قیمت بتواند برای دو روز پیاپی بالای 310 تومان بسته شود تا 10 درصد از ارزش سبد سهام مجاز به خرید هستیم.

در راه رشد آتی مقاومت های سهم عبارتند از :

363 تومان که در محدوده ی 32.8 فیبوناچی قرار دارد

388 تومان که در محدوه ی 50 درصد فیبوناچی قراردارد


+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:3  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل بازار یک شنبه ششم شهریور وآنچه که فردا خواهیم داشت

تالار شیشه اي
شاخص کل با 79 واحد کاهش به 25,475 واحد رسید
خلاصه اطلاعیه ها
  آ.س.پ 1005 ریال سود به ازاي هر سهم براي سال منتهی به 91/6/31 پیش بینی کرد
نرخ ارز و سکه تمام بهار آزادي در بازار تهران
قیمت سکه در بازار تهران 554,000 تومان
خلاصه اخبار داخلی
بانک انصار با 2650 ریال کشف قیمت شد
خلاصه اخبار بین المللی
بزرگترین بورس جهان تعطیل می شود

ارزش کل معاملات: 795,191 میلیون ریال
حجم کل معاملات: 279,828,894 سهم
تغییرات شاخص کل: 79 واحد کاهش
شاخص کل: 25,475 واحد
ارزش بازار: 1,196,010 میلیارد ریال

تعداد معاملات: 20,789 واحد


بازار امروز براي چندمین بار در ماههاي گذشته پس از روند مثبتی دو یا سه روزه خود به روند منفی رفت تا تاریخ 5 ماه گذشته سال 90 براي بورس اوراق بهادار تهران تکرار شود. این روندهاي منفی بعد از تعداد روزهاي اندك مثبت بودن بازار به هر دلیل که باشد نشاندهنده عدم اعتماد سرمایه گذاران به بازار می باشد که ترجیح می دهند با سود اندکی که از سرمایه گذاري خود به دست آورده اند از بازار خارج شوند و مترصد موقعیت هاي بعدي براي سرمایه گذاري در بازارباشند.

شاید امروز یکی از بدترین روزها براي شرکت هاي گروه خودرویی در چندوقت گذشته بود هنگامی که همه امید به رشد شرکتهاي این گروه در سایه بحث افزایش نرخ محصولات داشتند و شایعات منفی در اطراف نمادهاي این گروه به کمترین حد خود درروزهاي گذشته رسیده بود امروز دوباره با شروع این شایعات و البته نامه شفاف سازي وزارت صنایع درمورد افزایش نرخ محصولات این گروه مجددا افت قیمت را شروع کردند. امروز شاهد بودیم پرتفوي سرمایه گذاري سایپا بر سامانه کدال قرار گرفته است .درخصوص سرمایه گذاري سایپا گفته شده سود نقدي هر سهم ورنا را 299 ریال دیده است. تحولات ورنا از عوامل اثرگذار بر صف فروش این نماد بوده است. در اخبار بود که مواضع سازمان حمایت و وزارت صنایع در مورد قیمت خودرو به بورس اعلام شد بهر صورت شایعات افزایش قیمت وانتشار گزارش سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده مبنی بر تخلف برخی از خودرو سازانی که قیمت محصولات خود را بالا برده اند عامل منفی شدن این گروه بوده بهر صورت اگر زامیاد بیش از این افت کند بدلیل افزایش سرمایه پیش رو برای خرید مطلوب است


افزایش قیمت خودرو با اعلام مواضع سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان و همچنین وزارت صنعت و معدن و تجارت شفاف شد.
شرکت هاي گروه بانکی به غیر از بانکهاي انصار، پست بانک، سرمایه و پارسیان منفی بودند .بانک اقتصاد نوین نیز با کمک مبادلات بلوکی رشد قیمت داشته است. انصار در این گروه امروز بازگشایی نماد شد و قیمت بالاي این سهم موجب حیرت فعالان بازار شد.
بانک دي با خریدهاي بلوکی ثشاهد ،بیمه دي و بوعلی و سودي که از مجامع این شرکت ها به خصوص ثشاهد میگیرد بابت سودحاصل ازسرمایه گذاري ها تعدیل مثبت را هم می تواند در برنامه داشته باشد. در اخبار بود نماینده بخش خصوصی در شوراي پول و اعتبار معتقد است: کاهش نرخ سود کمترین سهم در اختلال بازار ارز و طلا را دارد و اگر بانکها نگران خروج سپردهها هستند بدون افزایش نرخ سود تسهیلات، نرخ سود سپردهها را افزایش دهندپاسارگارد هم به قیمت تعادلی رسید یک خطر برای انصار ظرف 48 ساعت آینده میبینم که توضیح آن وقت گیر است سعی کنید با سود کم بفروشیم چراکه رشد بیش از 280بعید است
درگروه صنایع فلزي فولاد مبارکه امروز نیز معاملات نه چندان دلچسبی را تجربه کرد تا در نهایت با کاهش قیمت 1/1%مواجه شود. شاید یک خبر موثق در مورد افزایش عایدي این شرکت در روزهاي آینده بتواند فولاد را ازدرجا زدن در محدوده مقاومت 300 ریال نجات دهدوحمایت آن 280است به همین دلیل فردا هم افت قیمتی در فولاد داریم
گروه کانی هاي فلزي در بازار منفی امروز شاید یکی از مقاوم ترین گروههاي بازار بود شرکت هاي مهم این گروه از جمله گل گهرو چادرملو همچنین معادن روي ظاهرا دیگر در کف قیمتی قرار دارند که اجازه کاهش قیمت بیشتر به آنها نمی دهد به هرحال باتوجه به کلیت این صنعت سهام این گروه براي سرمایه گذاري بسیار کم مخاطره می باشند.

شرکت هاي گروه پیمانکاري در معاملات امروز با افت قیمت معامله شدند. صدرا لیدر پیمانکاري ها در معاملات امروز صف فروشی بالغ بر 34 میلیون داشت. در اخبار آمده است 2 طرح آبگیري 6 فاز پارس جنوبی در هفته جاري بهرهبرداري میشود گفته شده که دو طرح آبگیري فازهاي 15 و 17 ،16 و 20 ، 18 و 21 و خط لوله بخش دریایی فازهاي 15 و 16 در هفته جاري به بهره برداري می رسد .

مپنا هم امروز منفی بود حمایت محکمی در 265تا270دارد ودر 290تا300هم مقاومت محکمی دارد

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:28  توسط مهرداد همتی  | 

وضعیت بازارهای معاملاتی ایران

1- بازار بورس: با آرام شدن نسبي اوضاع اقتصادي جهان و رشد 3 دلاري قيمت نفت، شاخص كل بورس اوراق بهادار 200 واحد افزايش را تجربه كرد. اين طور به نظر مي رسد كه بهتر شدن وضعيت كشورهاي بزرگ اقتصادي و افزايش قيمت مواد خام، مي تواند باعث رشد قيمت سهام شود. با اين حال تصميمات احتمالي اتخاذي در اجلاس اقتصاد كه توسط فعالان اقتصادي در حال برگزاري است مي تواند باعث رشد سودآوري در بورس ايران نيز شود. هم چنان پيگيري نتايج روند اين اجلاس و قيمت نفت خام به سهامداران توصيه مي شود.

2- بازار مسكن: اكثر حجم ساخت و ساز در اين بازار متعلق به طرح مسكن مهر است. در حال حاضر طبق گفته رئيس سازمان ملي زمين و مسكن 10 درصد از اين خانه ها تحويل متقاضيان شده و 30 درصد در شرف واگذاري است. تا به حال 30 هزار ميليار تومان نيز از طرف دولت به اين طرح اختصاص يافته است. اما هنوز نتيجه مطلوب بدست نيامده است. زير ساخت هاي طرح مذكور داراي مشكلات اساسي است و جوابگوي طرف تقاضا در بازار نيست. اين در حالي است به سالهاي اوج تقاضا در اين بازار نزديك مي شويم. اين مي تواند به عنوان يك اخطار قبل از جهش قيمتي  در بازار زمين و مسكن باشد.

3- بازار طلا: در تحليل هفته گذشته اين طور گفته شد كه نشانه هايي از توقف افزايش قيمت طلا در بازار جهاني ديده مي شود هم چنين در همان تحليل اشاره شد كه در راه رشد محدوده 1912 دلار از اهميت برخوردار است. در 2شنبه هفته گذشته قيمت جهاني طلا دقيقا با برخورد به 1911 دلار و 54 سنت تشكيل قله تاريخي داد و سپس سقوط آزاد 209 دلاري را تجربه كرد. در حال حاضر دو مساله بر بازار جهاني طلا حائز اهميت است اول نتايج اجلاس اقتصاد و دوم نرخ بيكاري ايالات متحده. اما در مورد روند ميان مدت و بلند مدت قيمت بايد گفت همچنان قيمت طلا و به تبع آن سكه در ماههاي آتي ركورد هاي بالاتري را به خود خواهد ديد. حداقل هدف قيمت جهاني طلا در ديدگاه بلند مدت 2000 دلار مي باشد كه در تحليل هاي سال گذشته در چندين نوبت به آن اشاره شد بر اين اساس قيمت سكه در يك بازه بلند مدت مي تواند رشد را تجربه كند. هدف قيمتي هر سكه تمام بهار آزادي طرح جديد 683 هزار تومان است.

4- بازار ارز: به دنبال احتمال شروع دور جديد برنامه هاي انبساط مالي فدرال رزرو ارزش دلار در سطح جهان افزايش نسبي را تجربه كرد. با اين وجود به نظر براي نتيجه گيري دقيق تر بايد ديد بن برنانكه چه برنامه هاي اقتصادي را ارائه مي كند. اين سياست ها در يك دوره كوتاه مي تواند باعث افزايش ارزش دلار و نفت و كاهش قيمت جهاني طلا شود. اما خود تضميني براي افزايش ميان مدت قيمت فلزات گرانبها است.

5- بازار نفت: در تحليل هفته پيش اين طور بيان شد كه نشانه هايي از افزايش قيمت نفت تا محدوده 87 دلار دريافت مي شود. در اين مدت قيمت تا 86 دلار و 50 سنت افزايش داشت. براي نفت به نظر قيمت مي تواند خود را براي يك دوره ميان مدت به سطح 95 دلار برساند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:37  توسط مهرداد همتی  | 

سبد شماره (2): پیشنهاد خرید هفته شنبه90/6/5

سبد شماره (2): پیشنهاد خرید هفته شنبه( 90/6/5 ارزش جاری یعنی همان قیمت روز سهم-ازش ذاتی یعنی قیمت واقعی وحقیقی سهم-بازده انتظاری یعنی سودی که توقع داریم)


نام شرکت  :                ازرش جاری      ارزش ذاتی     بازده انتظاری    espسال89   سال90esp

حمل ونقل خلیج فارس                           170تومان            10%            69ریال        199ریال

بانک انصار                                            300تومان            10%                              293ریال

سر-گروه صنایع بهشر       2115ریال       2600ریال            10%                              395ریال


+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:30  توسط مهرداد همتی  | 

قسمت دوم بازار شنبه وپیش بینی فردا یکشنبه 90/6/6

می دانید چرا برعکس تمامی سایت های شنبه (امروز )را روز خوبی برای بازار ندانستم چون میدانستم با آمدن صدرا نه تنها به سهامدارن خود ضرر میزند بلکه شاخص بازار را پایین خواهد آورد که همینطور هم شد ابتدا چیزی نمانده بود تا مقاومت مهم شاخص کل بازار شکسته شود وشاخص به راحتی به 26500برسد البته نگران نباشید بگذارید اول نفر که این مژده را میدهد من باشم که با بهبود بازار جهانی وآرام شدن وضعیت طوفانی صدرا این مقاومت شکسته میشود وشاخص به26500به راحتی میرسد وشما با هرسهمی که دارید حداقل 20درصد ضرر های بهار راجبران خواهید کرد  صدرابا صف 30میلیونی فروش خود میرود تا با افت خود وبازار قیمت خود را به 220تومان واگر حمایت نشود که فرصت حمایت هم ندارد تا 200تومان افت خواهد کرد ودر این مسیر دویار خود را هم یعنی آذرآب وفارک رانیز پایین میکشد

واما امروز ناجی شاخص ملی مس بود که بهمراه فولاد وایرانسفو از شاخص حمایت کردند وبرعکس سایپا وسرمایه گذاری ایران خودرو وصدرا به شاخص ضربه زدند مس دیشب در بازار جهانی خود را به قیمت 9000دلار رساند که باعث شد امروز بازار مس ایران نیز باروند خوبی همراه باشد وفملی مسیر خود را به سمت 500تومان همراه کرده وپیش میرود وبه احتمال خیلی زیاد فردا روز خوبی برای مس هست

در این میان روی هم در بازار جهانی بالای 2200دلار بسته شد که برای بازار ما نیز اثر خوبی داشت که در این بین کالسیمین با افزایش 100درصدی سرمایه وگزارش سه ماهه عالی و شایعه تعدیل مثبت از همه بیشتر مورد توجه است 

کروی : سهمی است که  هفته گذشته آنرا برای نوسان گیری مطلوب معرفی کردم که در نوسان 280تا320تومان گیر افتاده که امیدوارم هفته پیش خریده باشید به هر صورت کروی و کالسیمین قطعا تعدیل مثبت دارند (تا آخر شهریور در گزارش سه ماهه دوم یادتان باشد کی گفتم )

واما فولادی ها(آقا احسان از مشهداین هم کمی توضیح در مورد فولادی ها) وپرچم دار آنها فولاد مبارکه امروز در ابتدا مثبت وسپس منفی شد در هفته پیش شاهد افزایش رشد محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا بودیم چراکه سیاست کارگروه فولاد این است که قیمت محصولات فولاد را در بورس کالا به قیمت بازار آزاد برساند تا رانت خواری آن ازبین برود در اینصورت اگر در بورس کالا قیمت ورق به900تومان برسد سهام مبارکه به راحتی به 325 تا332تومان میرسد وبعد از آن تا360تومان رشد خواهد کرد به هر صورت روند فولاد صعودی است وقیمت تا 420هم خواهد رفت که هدف نهایی سهم است واز سوی فولای هم در اثر تعدیل مثبت خود از 180تا 230تومان فعلی خود رشد کرد که فردا هم پیش بینی 240تومان را برای آن داریم  وفولاژ هم به دلیل افزایش تیراژوافزایش قیمت محصول با شایعه سود 39تومانی روبرو است ودر  صورت شکستن مقاومت 290تومانی هدف 330را دنبال میکند (من خودم در کمین این قیمت هستم )

واما شبریز(هفته پیش به خواست آقای عبدی از کرمانشاه تحلیل نمودم و برخلاف همه که بخاطر کاهش قیمت نفت آنرا کاهشی میدانستند تاکید به نگهداری نمودم )که امروز صف خرید شد که سهم به هدف 200تومانی خود میرسد در چند روز آینده هم به صف خرید مجدد میرود واین بار به خاطر فروش بلوکی سهام در پایان اگر وضعیت همینطور پیش برود اواسط هفته بازار مثبت است

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:25  توسط مهرداد همتی  | 

افزایش سرمایه زامیاد قطعی شد

افزایش سرمایه زامیاد قطعی شد

هیئت مدیره شرکت زامیاد افزایش سرمایه 100 درصدی را 12 شهریور اعمال می کند .

در پی اخذ مجوز افزایش سرمایه سرمایه 100 درصدی شرکت زامیاد، هئیت مدیره این شرکت با استناد مصوبه مجمع فوق‌العاده 6 تیر سال جاری، جلسه ای را به منظور تصمیم گیری در خصوص این افزایش سرمایه برگزار خواهد کرد تا سرمایه آن از 120 به 240 میلیارد تومان برسد.

این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و با هدف اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه درگردش اعمال می شود.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:16  توسط مهرداد همتی  | 

سبد پیشنهادی هفته شنبه ۵ شهریور(سبدشماره1)این سبد در 2شماره ارائه میشود

این یک پیشنهاد است وتعهدی در قبال ضرر و سود شما نیست

 

نماد محدوده خرید هدف کوتاه مدت
هدف میان مدت هدف بلند مدت میزان ریسک درصد سبد استراتژی خرید
شپدیس ۲۳٫۵۰۰

۲۴٫۰۰۰

۲۸٫۰۰۰ ۳۵٫۰۰۰ ۵۰٫۰۰۰ ۵ % ۲۵% خرید پله ای و میانگین گیری قیمت
بکام ۲٫۴۰۰

۲٫۴۵۰


۳٫۰۰۰ ۴٫۲۰۰ ۱۵% ۲۰% خرید پله ای و میانگین گیری قیمت
ورنا ۲٫۴۰۰

۲٫۴۵۰


۳٫۱۰۰ ۴٫۴۰۰ ۱۰% ۲۵% خرید پله ای و میانگین گیری قیمت
وپارس  ۳٫۲۰۰

۳٫۳۰۰

۳٫۳۵۰


۳٫۸۰۰ ۴٫۴۰۰ ۱۵% ۲۵% خرید پله ای

و میانگین گیری قیمت—- نگهداری

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 22:41  توسط مهرداد همتی  | 

وضعیت بازار امروزشنبه 90/6/5(قسمت اول)قسمت دوم تا ساعتی بعد

تالار شیشه اي
شاخص کل با 78 واحد افزایش به 25,555 واحد رسید
خلاصه اطلاعیه ها
مخابرات ایران 339 ریال سود به ازاي هر سهم خود پیش بینی کرد
نرخ ارز و سکه تمام بهار آزادي در بازار تهران
قیمت سکه در بازار تهران 553,000 تومان
خلاصه اخبار داخلی
دومین بلوك پالایشگاه تبریز سهشنبه جاري عرضه میشود
خلاصه اخبار بین المللی

افزایش 57 دلاري قیمت جهانی طلا پساز سقوط آزاد طی 3 روز


ارزش کل معاملات: 463,748 میلیون ریال
حجم کل معاملات: 159,790,302 سهم
تغییرات شاخص کل: 78 واحد افزایش
شاخص کل: 25,555 واحد

ارزش بازار: 1,199,755 میلیارد ریال

تعداد معاملات: 16,274 واحد

                                                 خلاصه اخبار داخلی

تولید نفت خام مناطق نفت خیز جنوب به بیش از 460 میلیون بشکه رسید: گروه نفت: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تحقق 99.99 درصدي برنامه تولید نفت این شرکت در 5 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: مجموع تولیدنفت خام این شرکت بیش از 460 میلیون بشکه بوده است دکتر هرمز قلاوند در گفت و گو با خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز

جنوب افزود: از ابتداي فروردین تا پایان مرداد امسال بیش از 460 میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین از مخازن تحت مدیریت این شرکت استخراج و پساز فرآورش به مبادي مصرف ارسال شده است(شانا)
54 میلیارد ریال سهم دولتی هفته گذشته خصوصی شد: به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)؛ تعداد 10 میلیون و 835 هزار سهم سه شرکت دولتی درمجموع به ارزش 54 میلیارد ریال از طریق فرابورس و مزایده توسط سازمان خصوصی سازي به بخش خصوصی واگذار شد. براساس این گزارش، از این میزان سهام تعداد 2 میلیون سهم
مرکز پژوهش و مهندسی جوش ایران از شرکت هاي زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازي صنایع ایران به ارزش 41 میلیارد و 754 میلیون ریال توسط کارگزاري راهبرد سرمایه گذاري از طریق فرابورس به فروش رفت.(ایرنا)

،شاخص بورس تهران درصدر فدراسیون جهانی بورس ها: براساس جدیدترین گزارش فدراسیون جهانی بورس ها
(WFE) شاخص بورس اوراق بهادار تهران همچنان در صدر برترین بورس هاي عضو این فدراسیون ایستادبه گزارش روز شنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در طول یک سال گذشته (جولاي سال 2010 تا2011میلادي)
 با رشدي 58/5درصدي در صدر ایستاد و شاخص بورس هاي لیما پرو با 53 درصد و اندونزي با 34 درصد در رتبه هاي بعدي جاي دارند(ایرنا)
نماد بانک انصار فردا در بورس بازگشایی می شود: نماد معاملاتی بانک انصار فردا براي نخستین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکتهاي پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی می شود(ایرنا)
پذیره نویسی سهام جدید "سیمان غرب آسیا" در فرابورس: مدیر بازار فرابورس از آغاز پذیره نویسی حق تقدم استفاده نشده در افزایش سرمایه شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا خبر داد و گفت:این پذیره نویسی در بازار پایه از 7شهریوربه مدت 30 روزانجام می شود،به نقل از فرابورس ایران،امیر هامونی با اعلام این خبر افزود:به دنبال درج نماد شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا در بازار پایه فرابورس، این شرکت 181 میلیون و 990 هزار و 125 سهام حق تقدم استفاده نشده در افزایش سرمایه خودرا به قیمت 1720 ریال از دوشنبه 7 شهریورماه به مدت 30 روز در این بازار پذیره نویسی می کند(سنا)

پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاري نیکوکاري آغاز شد: پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاري نیکوکاري بانک گردشگري از امروز در 11 شعبه بانک گردشگري و 16 شعب کارگزاري آگاه در سراسر کشور آغاز شدحداقل سود سالانه
14 درصد براي این صندوق پیش بینی شده است که عواید آن در مقاطع سه ماهه به سرمایه گذاران پرداخت خواهد شد(سنا)
سکه دولتی 535 هزار تومان و رکود معامله در صرافیها: درحالی که امروز نرخ فروش سکه از سوي بانک مرکزي نسبت به روزهاي گذشته کاهش یافته، در صرافیها و بازار آزاد رکود و سردرگمی دیده میشودگزارش خبرنگار اقتصادي
باشگاه خبري فارس « توانا » نرخ فروش هر اونس طلا در بازارهاي جهانی امروز با 1.85 درصد رشد نسبت به 24 ساعت گذشته به 1828.53
دلار رسیده است بانک مرکزي امروز نرخ پایه سکه تمام بهار را 515 هزار تومان تعیین کرده است که این قطع بعد از پرداخت
20 هزار و 600 تومان مالیات برارزش افزوده با ارزش نهایی 535 هزار و 600 تومان در شعب منتخب بانک ملی به فروش میرسد(فارس)

پیشرفت 25 درصدي فاز 14 پارس جنوبی: یک مقام مسئول در تاسیسات دریایی گفت: هم اکنون پیشرفت پروژه فاز 14 پارس جنوبی به حدود 25 درصد رسیده است که 9 درصد از برنامهزمان بندي جلوتر است مدیر پروژه لوله گذاري فاز
14میدان گازي پارس جنوبی در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران همچنین از آغاز عملیات لوله گذاري فاز14 در اواخر سال 90 خبر داد و افزود: برنامه ریزي دقیقی براي بتون اندود کردن این لوله ها صورت پذیرفته است و بر اساس برنامه زمانبندي پروژه هاي 35 ماهه ، این پروژه به موقع تحویل کارفرما خواهد شد(فارس)

دومین بلوك پالایشگاه تبریز سه شنبه جاري عرضه میشود: سه شنبه جاري دومین بلوك پالایشگاه تبریز براي فروش 13.6 درصد از سهام این شرکت مشمول اصل 44 در بازار اول معاملات سهام عرضه می شود تا در صورت انجام این معامله در مجموع 28.6 درصد سهام آن در سال جاري واگذار شود(فارس)

                                         خلاصه اخبار بین المللی

افزایش قیمت میلگرد در آمریکا: حجم واردات میلگرد در آمریکا در ماه جولاي به پایین ترین حد طی 14 ماه گذشته رسیده است به دنبال این امر قیمت میلگرد در این کشور با پیش بینی افت تقاضا بالا رفته است در ماه جولاي 26 هزار و 80 تن میلگرد وارد آمریکا شده است که پایین ترین حد از ماه مه 2010 که 19 هزار و 120 تن میلگرد وارد این کشور شد، میباشد(مرکز خدمات فولاد ایران)

احتمال افزایش قیمت ورق در آمریکا: در پی افزایش قیمت دیگر محصولات فولادي، قیمت ورق نیز در آمریکا طی هفته گذشته افزایش یافته است. روند قیمت ها طی یک تا دو هفته آینده، آینده بازار و امکان افزایش قیمت مجدد را مشخص خواهد کرد. پیش از این رشد قیمت ها آرام بوده است. ظرفیت تولید فولاد در آمریکا رو به رشد است این در حالی است که سطح تقاضا بالا نرفته به همین دلیل پیش بینی آینده قیمت ها دشوار شده است(مرکز خدمات فولاد ایران)
طلاي سیاه 85 دلاري ماند: بهاي هر بشکه نفت خام در پایان معاملات روز گذشته (جمعه 4شهریور) بازار نیویورك با 7 سنت افزایش، به 85 دلار و 37 سنت رسید به گزارش خبرگزاري فرانسه از نیویورك، با نزدیک شدن طوفان آیرین به ساحل شرقی آمریکا و در نبود اخبار مهم اقتصادي، بهاي نفت با تغییري ناچیز، بالاي 85 دلار تثبیت شد بهاي نفت خام شیرین سبک پایه
بورس نیویورك (دبلیو.تی.آي) براي تحویل در ماه اکتبر با 7 سنت افزایش، به 85 دلار و 37 سنت براي هر بشکه رسید

بازگشت رونق به شاخص هاي آسیایی: در پی اظهارات رییس بانک مرکزي آمریکا در خصوص بحران مالی، و افزایش میزان صادرات و قیمت کالاهاي اساسی، شاخص هاي آسیایی آخرین روز معاملاتی هفته را با افزایش سپري کردند در این بین،شاخص نیکی ژاپن با رشد 0.2 درصد وشاخص تاپیکس با رشد 0.5 درصدي رو به رو شدند و هنگ سنگ هنگ کنگ 0.8درصد افت کرد(سنا)
روند صعودي قیمت مس ادامه یافت: طی معاملات روز پنجشنبه در بازار فلزات لندن، مس با افزایش قیمت رو به رو شد و فروش نقدي این فلز نیز با 8 هزار و 907.50 دلار صورت گرفت بر اساس این گزارش، طی آخرین ساعات معاملاتی روز سه شنبه در بازار فلزات، خرید نقدي این فلز هر تن 8 هزار و 811.50 دلار بوده که در معاملات روز پنجشنبه با افزایش قیمت همراه شده است(سنا)
افزایش 57 دلاري قیمت جهانی طلا پس از سقوط آزاد طی 3 روز: به دنبال نا امیدي سرمایه داران از ارائه بسته محرك اقتصادي جدید در آمریکا قیمت جهانی طلا در روز جمعه روند صعودي خود را از سر گرفت و با افزایش 57 دلاري به 1829دلار در هر اونس رسید(فارس)
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 22:23  توسط مهرداد همتی  | 

توجه فرمایید با عرض پوزش در نوشتن آدرس ایمیل اینجانب اشتباهی رخ داده ضمن پوزش مجدد اگر در 10روز گذشته ایمیلی داده اید و جواب نگرفتید خواهشمندم مجددا به این آدرس ارسال فرمایید

hematti2007@yahoo.comتوجه کنید دبل tدرست است

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:38  توسط مهرداد همتی  | 

شاخص کل در حال قرار گرفتن در کانال صعودی

ازفروردین شاهد بودیم شاخص کل در کانال نزولی افتاده و بین سقف وکف کانال پایین وبالا شد یعنی سقف کانال نقش مقاومت را بازی میکرد که در دوروز گذشته این مقاومت شکسته شد وشاخص کل در کانال صعودی قرار گرفت در مسیر صعودی مقاومت های زیر اگر شکسته شوند شاخص به سمت 27000پیش خواهد رفت 1- مقاومت اول که سقف کانال است در 25752و2-در 26149تا26151 مقاومت تاریخی را داریم و3-در 26598تا26602 محکمترین مقاومت دیده میشود که شکست اینها یعنی صعود عالی شاخص انشالله

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:29  توسط مهرداد همتی  | 

خط روند نزولی کچاد شکسته شد

کچاد خط روند نزولی خود را شکسته و شروع به صعود میکنئ اولین مقاومت آن در 657تا660بوده لذاخرید درمحدوده 6250ریال کمریسک است حد ضرر را 603تومان بگیرید

این یک نظر است ووبلاگ درمقابل سود وزیان افراد تعهدی ندارد

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:8  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل پست بانک(شنبه90/6/90)

باتوجه به شکسته شدن سقف کنج پایین رونده وشکسته شدن سطح مقاومت در RSIروند صعودی را پیش روداریم در حال حاضر هدف محدوده 700تومان است ودر مسیر مقاومتی در محدوده 605تا 614 تومان داریم
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:0  توسط مهرداد همتی  | 

شرکت هاnav

سرمايه‌گذاري‌ها
ارزش روز دارايي

مظفر رنجبر*
خالص ارزش دارايي‌ها (NAV) يكي از اصلي‌ترين متغيرها براي تحليل بنيادي سهام شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و هلدينگ‌ها محسوب مي‌شود. با توجه به اهميت اين متغير و فراهم آوردن امكان مقايسه اين متغير با قيمت روزانه سهام شركت‌هاي سرمايه‌گذاري، NAV كليه شركت‌هاي حاضر در بورس و فرابورس به صورت روزانه در اختيار خوانندگان محترم قرار مي‌گيرد.

مبناي محاسبه اين متغير در جدول، وضعيت آخرين پرتفوي ماهانه و آخرين صورت‌هاي ميان دوره‌اي منتشر شده توسط شركت در سايت كدال است.
درخصوص ارقام جدول توجه به اين نكته ضروري است كه افزايش (كاهش) ارزش پرتفوي بورسي و فرابورسي، ملاك محاسبه NAV شركت‌ها است و بديهي است در صورت انتقال بخشي از سهام بورسي و فرابورسي به شركت‌هاي خارج از بورس، در عمل ارزش جاري اين سهام در برآورد NAV قابل محاسبه نيست. به بيان ديگر، سهام غيربورسي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌تواند ارزشي بيش از بهاي تمام شده ابرازي در پرتفوي داشته باشد. از سوي ديگر ممكن است ارزش واقعي برخي دارايي‌هاي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري متفاوت از ارزش دفتري آنها در ترازنامه اين شركت‌ها باشد.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:27  توسط مهرداد همتی  | 

كارنامه طلايي فرابورس در مردادماه(دنیای اقتصاد)

كارنامه طلايي فرابورس در مردادماه

گروه بورس- هديه لطفي: بازار فرابورس مردادماه را با رونق چشمگير معاملات سپري كرد. به طوري كه در طول اين ماه ارزش كل معاملات بازار به بيش از 8هزار و 871 ميليارد ريال رسيد.

بنابراين گزارش، در مردادماه تعداد 154 هزار و 182 سهامدار فرابورسي به خريد و فروش پرداختند و بدين ترتيب سه ميليارد و 150 ميليون سهم را جابه‌جا كردند.
همچنين ارزش كل معاملات در اين ماه با رشد كم سابقه‌اي نسبت به ماه‌هاي قبل به رقم 8هزار و 871 ميليارد و 992 ميليون ريال رسيد كه بيشترين درصد از اين رقم مربوط به معاملات نيمه مرداد بود.
در معاملات روز يكشنبه 16 مردادماه بيش از يك ميليارد و 700 ميليون سهم به ارزش سه هزار و 700 ميليارد ريال معامله شد كه معاملات اين روز سهم بسزايي در رشد كل معاملات داشت.
همچنين در معاملات روز سه‌شنبه 25 مردادماه نيز رقمي معادل يك هزار و 416 ميليارد ريال روانه بازار شد و بدين ترتيب اين روز نيز يكي از پرمعامله‌ترين روزهاي مردادماه شناخته شد.
اين در حالي است كه اوايل ماه مورد گزارش يعني روزهاي اول، دوم، سوم و چهارم مردادماه به عنوان كم فعاليت‌ترين روزهاي ماه بودند، به طوري كه حجم كل معاملات در اين روزها به ترتيب تنها 7، 13، 9 و 10 ميليون سهم بود.
هفته پركار
از سويي ديگر بازار فرابورس در هفته جاري با فعاليت زيادي همراه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار ما، در اين هفته پذيره‌نويسي سهام شركت سيمان غرب آسيا آغاز خواهد شد.
همچنين نماد معاملاتي شركت پتروشيمي لردگان نيز در اين هفته بازگشايي مي‌شود.
پذيره نويسي «سيمان غرب آسيا»
بازار فرابورس روز دوشنبه هفته جاري شاهد پذيره‌نويسي سهام جديد ناشي از حق تقدم استفاده نشده در افزايش سرمايه شركت سيمان غرب آسيا خواهد بود.
به استناد مصوبه مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام شركت سيمان غرب آسيا و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، افزايش سرمايه شركت از مبلغ 353ميليارد و 196ميليون ريال به مبلغ 600ميليارد و 431 ميليون ريال اجرا شده و طي مهلت مقرر تعداد 65ميليون و 245هزار حق‌تقدم از طرف سهامداران مورد استفاده قرار گرفته است.
براين اساس شركت مزبور در نظر دارد تعداد 181 ميليون و 990 هزار و 125 حق‌تقدم استفاده نشده در افزايش سرمايه خود را از طريق انتشار عمومي، با توجه به گزارش كارشناسي تعيين قيمت و ارزيابي سهام شركت، به قيمت يك‌هزار و 720 ريال مورد پذيره‌نويسي قرار دهد.
مطابق با مصوبه يادشده، افزايش سرمايه شركت تا مبلغ تاديه شده به ثبت خواهد رسيد (شركت فاقد متعهد پذيره‌نويس است). به عبارت ديگر در صورت فروش نرفتن بخشي از حق‌تقدم استفاده نشده مزبور، سرمايه شركت به ميزان مبلغ تاديه شده كاهش خواهد يافت.
همچنين اين پذيره‌نويسي به منظور تامين مالي بخشي از مخارج احداث كارخانه سيمان در نظر گرفته شده و از روز دوشنبه 7 شهريورماه در بازار سوم فرابورس آغاز شده و به مدت 30 روز ادامه خواهد داشت.
يادآور مي‌شود هر زماني كه سقف سرمايه تعيين شده قبل از انقضاي مهلت پذيره‌نويسي تكميل شود، عمليات پذيره‌نويسي متوقف مي‌شود.
نماد معاملاتي شركت سيمان غرب آسيا پس از ثبت افزايش سرمايه در بازار پايه فرابورس گشايش يافته و قابل معامله خواهد بود.
گشايش نماد «پتروشيمي لردگان»
در همين راستا، روز سه‌شنبه آينده نماد شركت پتروشيمي لردگان در بازار پايه فرابورس بازگشايي مي‌شود.
كميته عرضه فرابورس در جلسه روز چهارشنبه ماه گذشته، با درج شركت پتروشيمي لردگان موافقت كرده است و بدين ترتيب نماد مزبور از روز سه‌شنبه آينده در بازار پايه گشايش مي‌يابد.
همچنين در روز عرضه اوليه، نماد شركت بدون محدوديت دامنه نوسان بازگشايي مي‌شود و قيمت پاياني معاملات براساس ميانگين موزون قيمت‌هاي معامله شده در همان روز تعيين مي‌شود.
از روز پس از گشايش دامنه نوسان قيمت به ميزان 5 درصد قيمت پاياني روز معاملاتي قبل تعيين مي‌شود.
همچنين با توجه به تصويب افزايش سرمايه شركت از مبلغ 442 ميليارد و 656 ميليون ريال به مبلغ 752ميليارد و 515 ميليون ريال، نماد معاملاتي حق‌تقدم خريد سهام شركت يادشده (شلردح) نيز پس از گشايش نماد معاملاتي بازگشايي خواهد شد.
بديهي است افرادي كه در روز گشايش نماد سهام شركت را خريداري مي‌كنند مشمول استفاده از حق‌تقدم آن نشده و اين حق‌تقدم به آنها تعلق نمي‌گيرد.
فرابورس میزبان بهشت پارس
از سويي ديگر مدیرعامل شرکت آینده‌سازان بهشت پارس، اعلام کرد این شرکت به عنوان بزگ‌ترین پایانه صادراتی کشور تا پایان شهریور وارد فرابورس خواهد شد.
مهندس عابدینی افزود: شرکت بهشت پارس با سرمایه 400 میلیارد ریال در حال احداث بزرگ‌ترین مجموعه پایانه صادراتی گل و گیاه و محصولات کشاورزی به همراه مجموعه کاملی از دانشگاه، تالار حراج و هتل و رستوران در منطقه عباس‌آباد مازندران است.
وی پیش‌بینی كرد فاز یک این مجموعه که در کل خاورمیانه بی نظیر است با حضور ریاست محترم جمهوری در اواخر امسال افتتاح شود.
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:20  توسط مهرداد همتی  | 

كاهش در پيش‌بيني سود سال 90 «فنورد»

كاهش در پيش‌بيني سود سال 90 «فنورد»

در مقايسه با سال قبل اعلام شد
گروه بنگاه‌ها- شركت نورد و توليد قطعات فولادي براي امسال سود كمتري را نسبت به سال 89 پيش‌بيني كرده است.
براساس اطلاعيه سازمان بورس و اوراق بهادار، اين شركت كه سال قبل 162 ريال سود براي هر سهم خود پيش‌بيني كرده بود، امسال 94 ريال سود به ازاي هر سهم اعلام كرده است كه در سه ماه نخست سال‌جاري توانست 30 ريال از اين سود معادل 32 درصد را محقق كند.


اين در حالي است كه پيش‌بيني فروش شركت بيش از 867 ميليارد ريال اعلام شده كه نسبت به سال قبل 33 درصد افزايش يافته است.
اين شركت پيش‌بيني سود عملياتي خود را بيش از 33 ميليارد ريال اعلام كرده كه 27 درصد آن را طي دوره يادشده محقق كرده است.
همچنين پيش‌بيني عملكرد سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 90 در مقايسه با عملكرد سال مالي قبل به ترتيب 34 درصد افزايش در بهاي تمام شده كالاي فروش رفته، 15 درصد افزايش سود عملياتي و 74 درصد افزايش سود پس از كسر ماليات را نشان مي‌دهد.(دنیای اقتصاد)
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:13  توسط مهرداد همتی  | 

معاون وزير صنعت خبر داد
واگذاری 9478 میلیارد تومانی سهام «ایمیدرو» در 70 ماه

مهر- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد بیش از 8 برابری واگذاری سهام ایمیدرو در 70 ماه خبر داد و گفت: مجموع واگذاری‌ها 94 هزار و 788 میلیارد و 822 میلیون ریال بوده است.

خدامراد احمدی با بیان اینکه مجموع واگذاری‌های ایمیدرو از شهریور 84 تا خرداد 90 به 94 هزار و 788 میلیارد و 822 میلیون ریال رسیده است، گفت: این در حالی است که میزان واگذاری‌ها در مدت مشابه قبل 11 هزار و 474 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه جمع واگذاری سهام ایمیدرو از طریق خصوصی‌سازی در 70 ماه گذشته به 54 هزار و 251 میلیارد و 701 میلیون ریال رسید، افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه قبل (9 هزار و 198 میلیارد و 667 میلیون ریال) با افزایش 6 برابری همراه بوده است.
احمدی تصریح کرد: در 70 ماه فعالیت دولت نهم و دهم میزان واگذاری سهام ایمیدرو از طریق سهام عدالت نیز به 28 هزار و 815 میلیارد و 213 میلیون ریال رسیده است.
وی میزان واگذاری‌های ایمیدرو را از طریق رد دیون دولت طی 70 ماه گذشته 11 هزار و 721 میلیارد و908 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه قبل (2هزار و 275 میلیارد و 833 میلیون ریال) رشد بیش از 5 برابری داشته است. ريیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مهم‌ترین ماموریت و حرکت برای این که بتوانیم بخش خصوصی را در کارها مشارکت دهیم این است که از فعالیت‌های تصدی گری خارج شویم و به حوزه‌های نظارتی، حاکمیتی و سیاست گذاری بپردازیم، گفت: هر کاری که بخش خصوصی بتواند انجام دهد به آنها سپرده خواهد شد. بر این اساس ایمیدرو در حوزه واگذاری‌ها در بخش اجرا، سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری هیچ ‌محدودیتی ندارد و اگر مشکلی هم در این میان باشد، فرآیندها را به گونه ای اصلاح می‌کنیم که سرعت واگذاری بیش از گذشته شود.
احمدی تصریح کرد: در پروژه‌هایی مانند اکتشاف که بخش خصوصی توان مالی مناسبی ندارد می‌توان هلدینگ‌های مشترک و مجموعه‌های مشترک از سندیکاها و شبکه‌های سرمایه‌گذاری را تشکیل داد و براساس آن مدل‌ها می‌توان پروژه‌های بزرگ ایمیدرو را واگذار کرد.(دنیای اقتصاد)
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:5  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل سوم زامیاد در این هفته (جمعه4شهریور)

همانطور كه در تحليل قبلي شركت زامياد ( مورخه  21 / 4 / 90 ) گفته شد، قيمت سهم زامياد در روند قبلي خود پس از تشكيل يك كف محكم در  1840  شروع به صعود كرده و توانست تا سطح  2452  رشد كند.

اما نكته قابل توجه طي آخرين روز معاملاتي اين سهم، برخورد به مانع سرسخت  2452  مي باشد. سرسختي اين مانع ناشي از تجمع  4  عامل زير مي باشد:

اول سطح  38  درصد  FIBONACCI  RETRACEMENT

دوم برخورد با ميانگين متحرك  9  هفته اي قيمت  MOVING  AVERAGE 63

سوم برخورد با خط كانال روند اخير  CHANNEL  LINE

چهارم تماس قيمت با باند بالائي بولينگر  BOLLINGER  BANDS

به نظر مي رسد فعلا قيمت احتياج به استراحت داشته باشد و اين موضوع توسط نماگرهاي تكنيكال   STOCHASTICS  OSCILLATOR  و   CCI  كه هر دو نشانگر ورود قيمت به ناحيه اشباع فروش  OVERSOLD  هستند، نيز مورد تائيد است.

به عنوان يك كف كوتاه مدت و ساپورت خوب مي توان منطقه قيمتي  2090  تا  2230  را مورد توجه قرار داد، جائي كه باند پائيني بولينگر و  MA35  و خط روند  TREND  LINE  قرار دارند و در صورت بازگشت قيمت از كف ياد شده آنگاه قيمتهاي  2669  و  2860  و  3114  و  3504  اهداف آتي قيمت خواهند بود ....................... حسن اميري ، بورس تايمز

 

 
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:37  توسط مهرداد همتی  | 

تجارت الکترونیک پارسیان

این یک نظر کارشناسی است وبرای وبلاگ در مقابل سود وزیان افراد تعهدی ایجاد نمیکند

نکته اصلی چارت سهم در حال حاضر شکسته شدن خط روند نزولی بسیار پرقدرت سهم در محدوده 880 تومان و حمایت تصحیح 50% فیبوناچی میباشد.علاوه بر این روند صعودی میان مدت موجود در RSI نیز با شکسته شدن روند نزولی بلند مدت همراه گشته است که سیگنال مهمی مبنی بر پایان روند نزولی سهم میباشد. در صورتی که قیمت موفق به شکستن مقاومت 930-927 با حجم بالا گردد سیگنال قطعی رشد قیمت صادر میگردد.هدف اولیه محدوده 974 تومان و هدف بعدی 1100 تومان میباشد.


+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:22  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل صندوق بازنشستگی

باتشکراز زحمت جناب عباس زاده وآرزوی موفق بودن ایشان امیدوارم از علم ایشان همگان سود ببرند بازهم به سهم خود واعضای خانواده وبلاگ سپاسگزارم این یک نطر کارشناسی است وبرای وبلاگ هیچ تعهدی در مقابل سود وزیان خواننده ندارد

صندوق بازنشستگی

مرتضی عباس زاده - نوسانات جاری قیمت منجر به شکل گیری الگوی سروشانه کف گردیده است.هدف الگوی فوق محدوده 285 تومان میباشد.طی معاملات گذشته خط گردن در 255 تومان با حجم بالا شکسته شده است که نشانه مثبتی از روند صعودی قیمت میباشد.در راه رشد قیمت باند مقاومتی 277-273 تومان از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین در روند بلند مدت این گونه به نظر میرسد که موج 4 الیوت به اتمام رسیده و اکنون در امتداد موج صعودی 5 با هدف بلند مدت 370 تومان میباشیم.

در صورتی که قیمت به 254 تومان نفوذ کند و 3 روز متمادی زیر 254 تومان بسته شود سیگنال خرید فوق بی اعتبار می گردد.


+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:17  توسط مهرداد همتی  | 

بررسی عرضه های این هفته

مدیر شرکت بازار بورس از بازگشایی نماد بانک انصار از یکشنبه آینده، عرضه اولیه5 تا 10 درصد سهام حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در دوشنبه و بازگشایی نماد شرکت از فرابورس آمده تجارت الکترونیک پارسیان در هفته آینده خبر داد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس در حالی هفته گذشته بعد از 8 ماه نماد بانک پاسارگاد در بازار اول سهام مورد بازگشایی قرار گرفت که شرکت بورس اوراق بهادار در روزهای آینده میزبان 3 شرکت جدید خواهد بود و اقدام به بازگشایی نماد و عرضه اولیه بانک انصار، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس و همچنین تجارت الکترونیک پارسیان است.
بازگشایی  بانک انصاردر یکشنبه آینده

در این رابطه علی صحرایی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آخرین برنامه‌های بورس اوراق بهادار برای حضور شرکت‌های جدید در بازار سهام اظهار داشت: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شده یکشنبه آینده نماد بانک 200 میلیارد تومانی انصار که دارای 29.9 درصد سهام شناور آزاد است در تابلوی معاملات به صورت آکشن و به مانند بازگشایی نماد بانک پاسارگاد باز شود.

وی با بیان اینکه افزایش سرمایه صد در صدی این بانک هنوز به ثبت نرسیده و با نهایی شدن این افزایش، سرمایه بانک انصار به 400 میلیارد تومان خواهد رسید ادامه داد: یکی دو روز بعد از بازگشایی نماد آن در بورس نماد حق تقدم بانک انصار نیز برای داد و ستد سهام باز خواهد شد،بنابراین لازم است سهامداران این بانک نسبت به تعیین کارگزار ناظر خود اقدام کنند.

به گفته این مقام مسئول جلسه معارفه بانک انصار که به عنوان دهمین بانک حاضر در بورس وارد بازار خواهد شد ساعت 10 صبح روز چهارشنبه جاری (فردا) در محل مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود تا زمینه بازگشایی نماد آن در یکشنبه آینده فراهم شود.

صحرایی در برابر این سؤال که این بانک دارای چه سهامداران عمده‌ای است و آیا سهامداری هم اقدام به عرضه سهام آن خواهد کرد یا خیر پاسخ داد: دو شرکت سرمایه‌گذاری نگین ایرانیان و توسعه اعتماد هر کدام با 10 درصد، بین‌المللی نصر، صندوق ذخیره بسیجیان، تعاون مصرف کارکنان انصار، سپانیر، صندوق کارکنان حکمت، یاس مدینه نور و تهران فناور و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح هر کدام با 5 درصد ترکیب سهامداران حقوقی آن را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: این بانک بیش از 100 هزار سهامدار حقیقی و حقوقی دارد و از این لحاظ دارای بیشترین تعداد سهامدار در بین بانک‌های حاضر در بورس است. در روز بازگشایی نماد نیز حداقل یک درصد از سهام آن باید معامله شود. تعدادی از سهامداران عمده نیز در صورت لزوم اقدام به عرضه سهام این بانک خواهند کرد.
به گفته صحرایی پیش‌بینی سود هر سهم این بانک تازه‌وارد 29 تومان بوده و مشاور پذیرش و کارگزار آن نیز شرکت کارگزاری بهمن است.
  عرضه 5 تا 10 درصد حفارس در دوشنبه

مدیر بازار شرکت بورس در ادامه این گفت‌وگو از برنامه عرضه اولیه شرکت مشمول اصل 44 حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس خبر داد و گفت: در پی نهایی شدن گزارش عملکرد هیئت مدیره این شرکت برای سال مالی گذشته زمینه عرضه اولیه سهام این شرکت با نماد معاملاتی حفارس از سوی سازمان خصوصی‌سازی فراهم شد.

صحرایی ادامه داد: به این ترتیب دوشنبه آینده  5 درصد و در صورت کشش بازار تا  10 درصد سهام این شرکت 34.9میلیارد تومانی در بازار سهام از طریق کارگزاری بانک ملی عرضه خواهد شد.
حضور اولین شرکت فرابورس در بورس از هفته آینده

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به انتقال شرکت تجارت الکترونیک پارسیان از فرابورس به بورس اشاره کرد و گفت: در پی نهایی شدن نقل و انتقال نخستین شرکت فرابورسی به بورس مقرر شده اواخر هفته آینده نماد شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در بازار سهام و به صورت آکشن (مانند بازگشایی نماد بانک انصار) باز شود.

وی ادامه داد: نماد این شرکت به دلیل حفظ سابقه در فرابورس ، رفارس به رتاب تغییر خواهد کرد.
قیمت هر سهم این شرکت نیز بدون لحاظ کردن آخرین قیمت آن در فرابورس خواهد بود
+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:4  توسط مهرداد همتی  | 

کارشناسان بازار هفته آینده را مثبت ارزیابی میکنند

کارشناسان بازار هفته آینده را مثبت ارزیابی میکنند

فریبرز پرنا کارشناس بازار سرمایه درباره پیش بینی هفته آینده می گوید:" هفته آینده بازار روند صعودی خواهد داشت." وی ادامه داد:"رشد شاخص ها و قیمت ها در بازارهای جهانی نگرانی رکود این بازارها را از بین برد." وی افزود:" دیدار رهبری با فعالان بازار هم سیگنال مثبتی بود که بازار را تحت تاثیر قرار داد و اعتماد را به بازار بازگرداند."

وی در معرفی صنایع پیشرو به نمابورس می گوید:" جو کل بازار مثبت و متعادل با نگاه به تمام صنایع است البته باید در نظر داشت قیمت های جهانی در روزهای آتی به چه صورت خواهد بود ." وی ادامه داد :" صنایعی که بیشتر از سایرین تحت تاثیر بازارهای جهانی هستند، در هفته آتی بیشتر مورد توجه هستند."(در اینخصوص من مخالف ایشانم هفته آینده را برای فلزات  ونفت وتجهیزاتی ها خصوصا صدرا وزیر مجموعه هاهفته نگران کننده وبدی پیش بینی میکنم همینطور طلا نیز افت خواهد کرد  ضمنا چون چهارشنبه شاخص خیلی کم رشد داشته شنبه کمی نگران کننده است البته حدس من کمی افت شاخص است مخصوصا اگر عرضه خودرویی هازیاد باشد که بطور حتم شنبه بازار ریزش دارد ویا خیلی کم حدود 100بالاتر نخواهد رفت اما یکشنبه به بعد حتما بازار مثبت خواهد بود مهرداد همتی  )


بورس مناسب در برابر سایر بازارها

دکتر مهرداد نعمتی مدیر عامل کاگزاری کاسپین مهر ایرانیان در خصوص پیش بینی هفته آتی بازار سهام گفت:"بازار در روزهای پایانی هفته مثبت بود و تحت تاثیر اخبار مثبتی که در صنایع به طور خاص خودرویی بود، قرار گرفت." وی ادامه داد:" اخباری که در خصوص افزایش نرخ خودروهای داخلی شنیده شد در نهایت موج مثبتی را برای شرکت های این گروه ایجاد کرد."

این کارشناس افزود:" تاثیر قیمت های جهانی فلزات اساسی و نفت، شرکت ها ذی نفع را متاثر ساخت ." وی گفت:" نباید از نظر دور داشت که پایان هفته معاملات همزمان با روزهای میانی بازارهای جهانی است." وی ادامه داد:" فعالان بازار در آخر هفته بازارهای جهانی را رصد می کنند و در صورت رشد به صراحت می توان بازار مثبتی را در آغاز هفته انتظار کشید."وی در خصوص تجهیزاتی ها در هفته آتی گفت:" با توجه به تعدیل منفی صدرا به نظر می رسد که این گروه روزهای مناسبی را در هفته آینده نداشته باشند."


دکتر نعمتی افزود:" مسائل منطقه ای گرچه بازار سهام را متاثر می کند ولی به نظر نمی رسد که تاثیر منفی این تحولات بتواند بازار سرمایه را چندان متاثر سازد." وی ابراز داشت:" قرار گرفتن در روزهای پایانی ماه رمضان همچنین نزدیک شدن به نیمه دوم سال از عوامل تاثیر گذار بر بازار است ." وی تصریح کرد :" با این وصف به نظر می رسد که بازار به فاز مثبت وارد می شود و می توان هفته آینده را همراه با شیب ملایم مثبت شاهد بود."


دکتر نعمتی اذعان داشت:" فراز و نشیب در بورس یک اصل همیشگی است. با قرار گرفتن در سال جهاد اقتصادی همچنین حمایت های مسئولین ارشد نظام از بورس از طرفی کنترل و ثباتی که در بازار مسکن وجود دارد و پیش بینی عدم  افزایش قیمت طلا در هفته آتی ، می توان گفت که هنوز بازار سرمایه بهترین گزینه برای سرمایه گذاری محسوب می شود."


این کارشناس در خصوص صنایع پیشرو هفته آینده گفت:" با توجه به مطالب مذکور به نظر می رسد که صنایع فلزات اساسی و معدنی ، پتروشیمی و بانکی در هفته آینده در فهرست صنایع پیشرو قرار داشته باشند."


یکی از کارشناسان هفته آینده را منفی خواند

امیر حسین نادری دیگر کارشناس بازار سرمایه اوایل هفته آینده بازار سهام را منفی ارزیابی کرد و گفت:" امروز شاخص باید بیش از این میزان رشد را ثبت می کرد تا بتواند از این مرز عبور کند."

وی ادامه داد:" ممکن است در اوایل هفته، شرایط بازار منفی باشد و شاخص به موازات یک یا دو سهم، درصد مثبت اندکی را ثبت کند ولی این مورد دلیلی برای مثبت خواندن بازار تلقی نمی شود."

این کارشناس ادامه داد:" شاخص در روزهای میانی و پایانی هفته آینده مثبت خواهد بود ."

نادری در معرفی صنایع پیشرو بازار در هفته آتی گفت:"مخابرات ،برخی خودرویی ها و برخی فلزات اساسی در این گروه قرار خواهند داشت."

وی به پیمانکاری ها اشاره و ابراز داشت:" شرکت های این گروه با تعدیل منفی صدرا و عدم اجابت انتظار بازار از این سهم ، شرایط ناآرامی را پیش رو خواهند داشت."

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:36  توسط مهرداد همتی  | 

حمل ونقل بین المللی (خفارس)دوشنبه عرضه می شود(جمعه 90/5/4)

ازآنجاییکه حمل ونقل خلیج فارس توسط ناظر بازار روز دوشنبه 7شهریور قطعی اعلام شده است

(خفارس)در روز یکشنبه 13 شهریور ماه ساعت 14 درمحل سالن همایش شرکت کارگزاری بانک ملی ایران واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی خیابان چهارم کوی رفیع پلاک 2 باری مسایل مالی به مجمع سالانه میرود دعنی در ست یکهفته پس از عرضه

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:16  توسط مهرداد همتی  | 

آنچه که باید درمورد بانک انصار بدانیم (جمعه 4شهریور)

بانک انصاریکشنبه عرضه میشود وتاشنبه آخرشب جزئیات وقیمت خرید را برای شما خواهم نوشت من قطعا سهام این بانک را در صورت قیمت خوب خواهم خرید چراکه این سهم حتما سود خواهد داشت اما چقدر سود وبا چه قیمتی تا ساعت 11شب شنبه قطعا برآورد دقیق تقدیم شما می شود :

واما گزارشی از انصار:

بانک انصار یکشنبه 6شهریور بازگشایی می شود این بانک دهمین بانک بورسی است که با22سال سابقه فعالیت از نظر نداشتن مطالبات معوقه کمترین مطالبه را داشته بطوریکه مرتبه اول را دارد این مطالبات 7.6درصداست ووامهای این بانک اکثرا زیر 6میلیون تومان بوده که این امر کمترین هزینه را از هر نظر دارد و قدرت باز پس گیری و سرعت استراد وامها بیشتر است این بانک بیش از 5میلیون 200هزار مشتری با 600شعبه 70باجه مستقل جزءبزرگترین سیستم بانک خصوصی کشور است تعداد شعبات بانک در مراکز استان بیش از 10شعبه است که در تهران وکرج به حدود 110شعبه میرسد.

اولین زیرمجموعه این بانک با نام سرمایه گذاری دانایان پارس به عنوان یک اهرم قوی بانک بزودی به فرابورس وارد می شود که باعث سودآوری بانک است

دکترابراهیمی مدیر عامل بانک در یک گفتگوترکیب سهامداران را به شرح زیر اعلام نمود :10درصد سهم متعلق به سرمایه گذاری نگین خاتم وسرمایه گذاری توسعه اعتماد است و5%متعلق به سرمایه گذاری سیمای توسعه وصندوق کارکنان چکمت-تهران فن آور -شرکت یاس مدینه- وساتا وصندوق ذخیره بسیجیان هرکدام 5%سهام دارند 

درپیش بینی سودآوری سال90در مقایسه با سال 89 بانک انصار در بخش سود حاصل از سرمایه گذاری رشدی 16درصدی داشته بطوریکه در سال جاری برآورد سود خالص بانک انصار به مبلغ یک هزار و173 میلیارد و11میلیون افزایش یافته بانک انصار در گزارش عملکرد 3ماهه منتهی به خردادماه 90 باسرمایه 4میلیاردی ازسود پیش بینی شده به ازای هر سهم 293ریال 41%را پوشش داده (25درصد برای سه ماهه طبیعی است چراکه سال 4سه ماهه است)که اگر به همین منوال پیش برود تعدیل مثبت بانک (15تا20درصد)حتمی است 

بانک انصار از تاسیس بیمه انصار با سرمایه 160میلیارد ردال و شرکت صرافی انصار با سرمایه 20میلیارد ریال خبر دادازسوی دیگر شرکت مبلغ 700میلیارد ریال در آمد حاصل از کارمزد ضمانت نامه ها وسایر خدمات بانکداری الکترونیکی برآورد نمود (به هرسهم157ریال می افتدد)

باتوجه به سرمایه و سوددهی وهزینه هامن فعلاپیش بینی 225تا230تومان برای هرسهم را دارم البته قیمت دقیق وپیش بینی می ماند تا فرداشب حدود ساعت 12 شب اطلاعات دقیق تری برای شما دارم

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:56  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل کمنگز بنا به درخواست سرکارخانم س.سجادی ازتهران

کمنگز در 734تا736تومان با مقاومت محکمی روبروست ودر ضمن در744تومان با فیبوی 78%ازیکطرف  وخط مقاومت دیگری ودر 780هم با مقاومت محکم دیگری برخود میکند خرید این سهم توصیه نمی شود بسیار خطرناک وپرریسک است چراکه در خطهای مقاوم مذکور احتمال عرضه وسقوط هست اگر اصرار به خرید دارید لااقل تا شکستن این مقاومتها صبر کن در ضمن وضعیت بد بازارفلزات جهانی ونوسان آنها این وضعیت را خرابتر میکند

تذکر:این نظر ماست تصمیم با خود شماست و هیچگاه ما سفارش وتاکیدبه خرید یا فروش نداریم

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 1:1  توسط مهرداد همتی  | 

گزارش 6ماهه (ونیکی)

ونیکی در گزارش 6 ماهه خود 76ریال از سود پیش بینی شده را محقق نموددر این گزارش در مقایسه با گزارش دوره مشابه سال قبل ونیکی شاهد رشد 50درصدی سود سرمایه گذاریها وکاهش 91%سود حاصل از فروش سرمایه گذاری وکاهش51%سود پس از کسر مالیات هستیم ونیکی در این مدت 6ماهه سهام شرکتهای مانند خبهمن-سرمایه گذاری بانک ملی را فروخته و27میلیارد ریال کسب نمودو سهامی مانند فولاد مبارکه-ایران ترانسفووسرمایه گذاری غدیر وصنایع بهشر را به ارزش26میلیارد تومان شد

+ نوشته شده در  جمعه چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:38  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل بازار بورس چهارشنبه90/6/2 تاریخ ثبت پنچشنبه سوم شهریور

تالار شیشه اي
شاخص کل با 86 واحد افزایش به 25,475 واحد رسید
خلاصه اطلاعیه ها
 بانک گردشگري 5 ماهه منتهی به 90/3/90مبلغ 104 ریال به ازاي هر سهم خود سود محقق کرد
نرخ ارز و سکه تمام بهار آزادي در بازار تهران
قیمت سکه در بازار تهران 559,000 تومان
خلاصه اخبار داخلی
شفاف سازي "صدرا" در مورد سهام آذرآب,تعدیل منفی صدرا
خلاصه اخبار بین المللی
روند افزایشی بهاي نفت ادامه یافت

ارزش کل معاملات: 1,459,007 میلیون ریال
حجم کل معاملات: 938,586,855 سهم
تغییرات شاخص کل: 86 واحد افزایش
شاخص کل: 25,475 واحد
ارزش بازار: 1,196,007 میلیارد ریال

تعداد معاملات: 18,259 واحد

                  (((تحلیل وبررسی بازار چهارشنبه)))

اگرچه در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل تغییرات مثبت را تجربه کرد اما نگرانیهایی بازار را آزار می داد و باعث شد تا حجم عرضه ها در بعضی از نمادها بیشتر از توقع فعالان بازار باشد این درحالی بود که گزارش تعدیل منفی صدرا که روزچهارشنبه منتشر شدباعث ایجاد جو به شدت منفی در گروه تجهیزاتی گردید . به غیر از این موارد گروه خودرویی نیز در نیمه پایانی بازار با عرضه هاي پرحجمی برروي نمادهاي این گروه مواجه بود.
امروز گروه خودرویی با جو نسبتا مثبتی بازار را آغاز کرد به نوعی که پس از گذشت دقایقی ایران خودرو نیز به صف خرید رفت تابیشتر این گروه معاملات نزدیک به 4 درصد مثبت را تجربه کنند اما بازار در ادامه سرنوشت دیگري را براي این گروه رقم زد گرچهصف خرید ایران خودرو تا پایان بازار پابرجا بود و پارس خودرو نیز پس از انجام معامله بلوکی دوباره به صف خرید بازگشت اماعرضه هاي این گروه تا پایان بازار افزایش پیدا کرد و تعدادي از نمادهاي این گروه را از نظر قیمتی به پایین راند.البته با این اوصاف شاهد افزایش قیمت پایانی نمادهاي این گروه به غیراز گروه بهمن بودیم.

گروه واسطه گري مالی و بانکی چهارشنبه شاهد انجام سه معامله بلوکی در نمادهاي بانک پاسارگاد  سرمایه گذاري سپه و بیمه دي ویک معامله عمده سرمایه گذاري بوعلی بود. درگروه بانکی ها بانک هاي پاسارگاد، سینا، اقتصاد نوین و پارسیان مثبت بودند وبقیه شرکت هاي این گروه منفی معامله شدند. در خبرهاي چهارشنبه این گروه شاهد تمدید مهلت حق تقدم بانک گردشگري تا روز سوم مهرماه و پایان مهلت پذیره نویسی حق تقدم بانک دي در روز شنبه بودیم. این درحالیستکه احتمالا نماد بانک انصار هفته آیندهگشایش می یابد. در شایعات این گروه خبر تعدیل مثبت بانک تات به گوش می رسد.در گروه صنایع فلزي فولاد مبارکه نظرهمه فعالان این گروه را به خود معطوف کرده بود این شرکت معاملات خود را با جو کاملامثبت آغاز کرد و این روند ادامه داشت تا نیمه بازار که از آن به بعد در روند کاهش قیمتی افتاد با این حال این شرکت اثر مثبت مطلوبی برروي شاخص کل گذاشت با توجه به مصاحبه مدیر تالارهاي بورس کالا مبنی بر پرکردن تدریجی اختلاف قیمت بازار آزادو بورس کالا برروي محصولات فولاد مبارکه امید می رود که جو مثبت این شرکت همچنان ادامه داشته باشد.
گروه کانی هاي فلزي همچنان در شوك اخبار مبنی بر بحران بر بازار جهانی قرار دارد به نحوي که در بین سنگ آهنی هاي این گروه به غیر از شرکت باما بقیه شرکتها با کاهش قیمت روبرو شدند. اما به طور کلی جو کانی هاي غیر فلزي مثبت بود.
در گروه مخابراتی چهارشنبه شرکت هاي مخابرات و همراه اول هر دو معامله بلوکی داشتند. در گروه صنایع رایانه و فعالیت هايوابسته به آن چهارشنبه شاهد گشایش نماد حق تقدم ایران ارقام بودیم .
درگروه پتروشیمی شاهد افزایش قیمت و صف خرید پالایش نفت اصفهان بودیم. پتروشیمی هاي فن آوران، فارابی و اصفهان دراین گروه منفی معامله شدند و دیگر شرکت هاي گروه مثبت بودند. شنیده می شود که پردیس گزینه مناسبی از سوي برخی کارشناسان ارزیابی می شود. همچنین این شنیده ها حاکی است که برخی از فعالان دوباره به نماد سرمایه گذاري پتروشیمی روي آورده اند.
تعدیل منفی صدرا در اطلاعیه شفاف سازي که سود هر سهم 90 را 23 درصد کاهش داد، جو منفی در این گروه ایجاد کرد. شنیده شده این اطلاعیه صنایع آذرآب و ماشین سازي اراك را به صف فروش دچار کرد . این شنیده ها حاکی از آن است که سهامداران صدرا از اتفاق رخ داده بسیار گله مند هستند. شنیده شده افزایش قیمت آذرآب در آینده اي نزدیک و تعیین تکلیف باقیمانده سهام بلوکه شده توسط سازمان خصوصی سازي، بخشی از تعدیل منفی امروز صدرا جبران خواهدکرد. 

                                            ((( خلاصه اخبار داخلی)))
امسال حدود 500 میلیون لیتر فرآورده نفتی از ایران صادر شده است شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتی ایران، جلیل سالاري گفت: هم اکنون ایران یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت کوره در سطح منطقه خاورمیانه است وي درباره آخرین وضعیت صادرات فرآورده هاي نفتی ایران با بیان این که از ابتداي سال جاري تاکنون حدود 500 میلیون لیتر انواع فرآورده هاي نفتی ایران به بازارهاي جهانی صادر شده است، گفت: سال گذشته هم درمجموع یک میلیارد و 500 میلیون لیتر فرآورده نفتی توسط ایران صادر شده بود.(شانا)
 پنجمین محموله نفت خام سنگین ایران معامله نشد: پنجمین محموله نفت خام سنگین صادراتی ایران چهارشنبه با قیمت 105 دلار و 58 سنت در تالار بین المللی بورس کالاي ایران در کیش عرضه شد که به دلیل به توافق نرسیدن عرضه کننده و خریدار این معامله انجام نشد به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، شرکت ملی نفت ایران امروز در معاملات تالار بین المللی کیش، یک میلیون بشکه نفت خام سنگین صادراتی ایران را عرضه کرد که براي خرید آن تنها یک تقاضا درتابلو معاملات ثبت شد(ایرنا)
یکشنبه آینده در تابلوي بورس؛ نماد دومین بانک خصوصی سال 90 بازگشایی میشود: به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجویان ایران(ایسنا)، نماد معاملاتی بانک انصار(وانصار)که براي اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکتهاي پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در نماد وانصار به عنوان 462 امین شرکت پذیرفته شده در فهرست نرخهاي تابلوي اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج شد، روز یکشنبه آینده ششم شهریور ماه در بورس بازگشایی میشود(ایسنا)
افزایش 0.05 درصدي حجم معاملات رینگ فلزات بورس کالا: به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجویان ایران (ایسنا)، در üمردادماه طی 19 روز کاري و عرضه و معامله در رینگ فلزات بورس کالا 935 هزار و 804 تن کالا عرضه شد، در حالیکه974 هزار و 174 تن تقاضا در این رینگ وجود داشت در نهایت 765 هزار و 434 تن کالا معامله شد تا از این نظر شاهد رشد0.05درصدي در مردادماه نسبت به ماه پیش باشیم ارزش معاملات رینگ فلزات بورس کالا نیز با رشد 15.05 درصدي نسبت به تیرماه به رقم هفت هزار و 190 میلیارد و 791 میلیون و 779 هزار ریال رسید(ایسنا )
شفاف سازي "صدرا" در مورد سهام آذرآب: شرکت صنعتی دریایی ایران پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی 90 را در  26بهمن ماه سال گذشته 40 ریال و در 27 و 28 فروردین ماه امسال به صورت حسابرسی شده 98 ریال اعلام کرده بود به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این شرکت طی نامه به سازمان بورس اعلام کرده است که "از آنجا که دعاوي مختلفی توسط طلبکاران "صدرا" در دادگاهها مطرح است و مشخص نیست کدامیک از آنها در طی سال به قطعیت میرسد، وامکان منظور نمودن ذخیره به تفکیک هر مورد مقدور نمیباشد این شرکت با هماهنگی بازرس قانونی شرکت ذخیرهاي معادل200 میلیارد ریال تحت عنوان ذخیره کاهش ارزش داراییهاي در جریان ساخت براي سال جاري پیش بینی کرده است که این ذخیره بابت کاهش ارزش داراییهاي شرکت از جمله سرمایه گذاري در سهام است (سنا)
نماد اوراق مشارکت مسکن در فرابورس بازگشایی شد: نماد اوراق مشارکت بانک مسکن امروز در بازار ابزارهاي نوین مالی فرابورس باز گشایی شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،به نقل از فرابورس ایران، امروز 48 هزار و 250میلیون برگه به ارزش 48 میلیارد و 250 میلیون ریال و به قیمت اسمی یک میلیون ریال در بازار ابزار هاي نوین مالی معامله شد و با این معامله نماد اوراق مشارکت بانک مسکن مهر با نرخ سود سالانه 17 درصد، در این بازاربازگشایی شد(سنا)
با وجود افزایش روزانه قیمت طلا در مرداد؛حجم معاملات طلا در بورس کالا بیشاز 4 درصد افزایش یافت: در مردادماه حجم معاملات طلا در رینگ فلزات بورس کالا بیشاز چهار درصد رشد داشت به گزاري خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجویان ایران(ایسنا)، در مردادماه با وجود افزایش روزانهي قیمت طلا در پی افزایش نرخ جهانی آن، حجم معاملات طلا در رینگ فلزات بورس کالا 4.36 درصد افزایش داشت در این ماه طلا هشت روز در بورس کالا عرضه شد که در این مدت حجم عرضه ي آن0.033تن و تقاضا 0.058 تن بود(ایسنا)

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 23:36  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل بازار سه شنبه یکم شهریور وآنچه که فردا خواهیم داشت

 دوستان ببخشید که امروز تهیه مطالب دیر شد به دلیل جابجایی منزل ونصب کامپیوتر در محل جدید مجبور شدم تاساعت 3بامداد بنشینم ولی در عوض پنجشنبه وجمعه تحلیل سه سهم تازه وارد را برای شما خواهم گذاشت به اضافه دهها خبر وموضوعات علمی در پایان خواهشمندم مطالب واطلاعات خود را برایم بنویسید خصوصا در آمار وبلاگ 4عزیز ایزانی از امزیکا مدام به وبلاگ می آیند که خواهشمندم آدرس خود  ویا ایمیلی که باآنها تماس بگیرم را در نظر خواهی ها بنویسند چراکه به یکسری اطلاعات به روز بازارهای جهانی در مورد تحلیل و بررسی طلا و سهام فلزات نیازمندم باتشکر

تالار شیشه اي

شاخص کل با 171 واحد افزایش به 25,389 واحد رسید
خلاصه اطلاعیه ها
تعدیل مثبت 22 درصدي پالایش نفت تبریز
نرخ ارز و سکه تمام بهار آزادي در بازار تهران
قیمت سکه در بازار تهران 555,000 تومان

خلاصه اخبار داخلی
سکه 600 هزار تومانی درمعاملات آتی بورس کالا
خلاصه اخبار بین المللی
بانک هاي مرکزي جهان 155 تن طلا خریدند

ارزش کل معاملات: 574,412 میلیون ریال
حجم کل معاملات: 190,006,066 سهم
تغییرات شاخص کل: 171 واحد افزایش
شاخص کل: 25,389 واحد
ارزش بازار: 1,191,923 میلیارد ریال

تعداد معاملات: 18,213 واحدی

تحلیل بازار سه شنبه یکم وآنچه که فردا خواهیم داشت

بازار امروز با توجه به اخبار مثبت حول و حوش گروههاي مختلف شرکتها در بورس روند مثبتی را تجربه کرد ،این شاید آغازي باشد براي یک رشد پایدار براي بازار سهام در نیمه دوم سال 90 جایی که بسیاري از تصمیم گیري هاي مهم و اثر گذار به آن زمان موکول شده است.

همان طور که انتظار می رفت، امروز خودرویی ها لیدر بازار شدند و با تشکیل صف خرید در محدوده مقاومتی خود نشان دادند که قصد عبور از این منطقه را دارند. سایپا، زامیاد، گروه بهمن و سرمایه گذاري سایپا در این گروه بعد از مقاومت فروشندگان به صف خرید رسیدند. دستیابی به منطقه 250 تومان براي خبهمن و خزامیا و خساپا بسیار محتمل است. سرمایه گذاري سایپا نیز به هدف 350 تومانی می اندیشد گرچه مقاومت ضعیفی در 320 تومان به چشم می خورد.
در گروه سرمایه گذاري امروز بعد از مدت ها صندوق بازنشستگی به صف خرید رسید.هدف اول این سهم 280 تومان است. بوعلی نیز با رسیدن به سطح حمایتی خود با استقبال روبرو شد و به صف خرید رسید. سرمایه گذاري خوارزمی نیز امروز به تبعیت از بازارمثبت بود.

در گروه بانک و بیمه، حمایت ها از پاسارگاد همچنان ادامه دارد. قصد مسئولین بانک نگهداري سهم در محدوده فعلی است. در این گروه بانک دي در سایه معاملات سنگین حق تقدم خود متعادل بود. بیمه دي نیز در این گروه با توجه به اخباري در مورد عقدقراردادهاي جدید به صف خرید رسید. اکثر نمادهاي این گروه کم ریسک و براي سرمایه گذاري میان مدت و بلند مدت مناسب هستند. بیمه دي مقاومت ضعیفی در 225 تومان پیش رو دارد. در این گروه پست بانک مجددا" با استقبال مناسبی همراه شد تاشاید یک رالی دیگري را آغاز کرده باشد. به نظر می رسد پایان این رالی یک مصاحبه جنجالی باشد! در این گروه بانک هاي تات وسینا بر خلاف دیگر بانکی ها منفی معامله شدند. در اخبار آمده بود بانک ملت، اصل و سود 914 میلیارد و 250 میلیون ریال اوراق صکوك اجاره شرکت هواپیمایی ماهان را تضمین می کند.دکتر علی قاسمی ارمکی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت دراین زمینه گفت: این اوراق با هدف تامین مالی و نقدینگی براي خرید پنج فروند هواپیما منتشر خواهد شد که نوع آن، اجاره به شرط تملیک با دوره اجاره چهارساله و مقاطع پرداخت سه ماهه خواهد بود.
در گروه رایانه با توجه به اندازه کوچک اکثر نمادها، همگام کردن این نمادها با جو بازار کار بسیار آسانی است به گونه اي که افرانت و فن آوا به راحتی به درصدهاي مثبت رسیدند. داده پردازي ایران نیز صف خرید بود.
در گروه فلزات با توجه به بهبود قیمتهاي جهانی شاهد معاملات متعادل و اندکی مثبت بودیم. توجه به گروه روي بیشتر بود. دراین گروه کالسیمین با استقبال بیشتري روبرو شد. هنوز قدرت لازم جهت صعود پایدار در این گروه نه به لحاظ اقتصاد جهانی و نه به لحاظ تکنیکالی دیده نمی شود. شاید صبر کردن تا زمان ارائه گزارش 6 ماهه و سپس تصمیم گیري در مورد این گروه منطقیتر باشد. تا آن موقع به نظر می رسد اوضاع اقتصاد جهانی نیز به ثبات رسیده باشد. با این حال هرگونه افزایش یا کاهش در قیمتهاي جهانی باعث نوسان در این گروه می شود. در این گروه تقاضا براي فولاد مبارکه در آستانه مقاومت 300 تومان بالا بود. درصورت عبور از این منطقه، سد مقاومتی بسیار معتبري در 325 تومان مانع بزرگی براي صعود سهم است. شنیده می شود که قیمت فولاد در حال رقابت با طلا است.
در نمادهاي برقی امروز شاهد تشکیل صف خرید بر روي نمادهایی چون کابل شهید قندي، کابلسازي تک و ایران تراسفو و حق تقدمش بودیم. این شرکت پتانسیل بسیار زیادي براي تعدیل سود خود دارد.
گروه پیمانکاري نیز در سایه شایعات مثبت شد اما هجوم عرضه کنندگان در پایان بازار باعث عقب نشینی خریداران شد. ابهامات
صدرا باعث این وضع شده است. در این گروه حفاري و مپنا نیز مثبت بودند. که به زودي مپنا خبر جدیدي از نهایی شدن یک قرارداد دیگر را به بازار اعلام می کند که البته تاکید خواهد شد بر سود سال 90 تاثیري نداشته و در سال هاي مالی آتی خود رانشان می دهد.شرکت هاي پیمانکاري امروز سبز بودند گرچه هنوز صدرا به گردونه معاملات بازنگشته است ولی شایعه بازگشایی این نماد در روز چهارشنبه این گروه متاثر ساخته است. در خبرها آمده است همچنان صدرا با شایعات ضد و نقیض در مورد تعدیل ناشی از فروش سهام آذرآب مواجه است. خبرگزاري ها از بروز مشکل میان صدرا و 15 تولیدکننده تجهیزات خبر داده اند. در حال حاضر 2شرکت سازنده تجهیزات از شرکت صدرا شکایت کرده اند. خبرها حاکی از آن است در حالی نماد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از90/5/19به دلیل عدم ارایه گزارش شفاف سازي به بورس متوقف شده که روز گذشته شایعاتی مبنی بر ارایه گزارش مذکور از سوي شرکت به سازمان در بازار پیچید که موجب افزایش قیمت برخی از نمادهاي گروه پیمانکاري شد.
در گروه نفت و پتروشیمی نمادهاي پتروشیمی خارك، شازند، فارابی و اصفهان منفی بودند و دیگر نمادهاي گروه مثبت معامله شدند. شنیده شده پالایشگاه تبریز تعدیل سود سال 90 از 17.6 به 21.6 تومان با پوشش 6 تومان در سه ماهه اول سال را دربرنامه دارد.در معاملات امروز شرکت هاي این گروه نیز مثبت بودند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 3:16  توسط مهرداد همتی  | 

تحلیل دوباره مرقام و پاسخ سئوالات دوستم نوید از رشت

دوست عزیزم نوید(یکی دیگر به دوستانم اضافه شد)از رشت خوشحالم که از خریدخزامیاد وکروی سود بردی و حتما روبه رشت که بیایم به آدرسی که دادی بهت سرمیزنم واما در مورد سئوال شما در مورد مرقام بایستی بگویم:

در مورد مرقام با توجه به گزارش 9ماهه پوشش سود پیش بینی شده منتهی به90/12/29 که شرکت 500ریال برآورد کرده قطعا این مبلغ تامین میشود (تاکنون56درصد پوشش داده)واز طرفی باتوجه به نسبت پی به ای متوسط گروه که8واحد است انتظار میرود قیمت مرقام در میان مدت در همین سال90به 400تومان برسد که در پیش بینی سه روز قبل امروز مرقام را مثبت خوانده ودیدید که افزایش هم داشت به هر  حال اکنون که شرکت باسرمایه25میلیارد تومانی (10میلیارد افزایش سرمایه اخیرا داشت ) وافتتاح کارخانه جدید پرند قصد افزایش ظرفیت مونتاژمحصولات داشته که طبیعی است در سال آینده نیز این سهم در صعود باشد

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:44  توسط مهرداد همتی  | 

حمل ونقل بین المللی خلیج فارسوز شنبه 5شهریور بازگشایی می شود

بانک انصار :روز یکشنبه6شهریوربازگشایی میشود

ونماد تجارت الکترونیک پارسیان از فرابورس به عنوان اولین نماد به بورس باروش حراج وگشایش یعنی شبیه عرضه اولیه بازگشایی می شود جمعه بعد از ظهر تحلیل و قیمت خرید وپیش بینی وتمام جزئیات به اطلاع شما خواهد رسید

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:21  توسط مهرداد همتی  | 

مطالب قدیمی‌تر